10 популярних питань про нержавіючу сталь

24.11.2021

Що таке нержавіюча сталь?

На відміну від звичайної нержавіюча сталь – це легований метал, що відрізняється підвищеними показниками міцності, стійкості до корозії, широким температурним діапазоном. Залежно від виду та марки склад дещо змінюється, що визначає різні технічні характеристики.

Єдина добавка, що входить до складу нержавіючої сталі, незалежно від типу – це хром, вміст якого може досягати 30%. Також до структури металу включаються такі елементи, як нікель, молібден, мідь, титан, кобальт, сірка, кремній, марганець. Більше можна дізнатися у статті на нашому сайті "Види сталі: призначення і домішки".

Як перевірити нержавіючу сталь?

Враховуючи, що метал візуально схожий на інші матеріали, питанням, як перевірити нержавіючу сталь, задаються багато споживачів. Найпростіший варіант – вплив магнітом, на який вона зазвичай реагує. Однак не всі марки мають магнітні властивості.

В цьому випадку можна виріб піддати впливу азотної кислоти або помістити його в розчин кухонної солі приблизно на добу. На відміну від алюмінію або вуглецевої сталі нержавіюча сталь не вступить в реакцію з агресивним середовищем, її структура і поверхня не змінять початкового вигляду.

Чому іржавіє нержавіюча сталь?

Ситуації, коли нержавіюча сталь іржавіє, трапляються нечасто через високу стійкість металу до корозії. Причин руйнування може бути кілька:

  • Пошкодження поверхневого шару оксиду хрому, що захищає виріб при контакті з агресивними середовищами. Це можливо за непрофесійної обробки (шліфування, зварювання, свердління);
  • Контакт із низьколегованими або вуглецевими сталями, якого необхідно уникати;
  • Неправильний догляд. Часто нержавіюча сталь іржавіє від контакту з водопровідною водою, що містить фтор, бром, йод, хлор. Тому для миття нержавіючих виробів та поверхонь варто застосовувати відфільтровану воду.

Більше можна дізнатися у статті на нашому сайті "Чому іржавіє нержавіюча сталь: основні причини і як це виправити".

Необходима отвечающая высоким требованиям сталь?

Выбирайте материал с подходящими свойствами на нашем сайте и оставляйте заказ! В нашем ассортименте представлен материал самого разнообразного назначения!

Температура плавлення нержавіючої сталі

Цей показник залежить від марки, хімічного складу матеріалу і зазвичай вказується як діапазон, оскільки вміст певних елементів може змінюватись. Загалом температура плавлення нержавіючої сталі коливається в межах 1450-1520℃. Рівень прагне нижньої межі для марок з високим вмістом нікелю, до верхньої – для високолегованих зі значною часткою заліза.

Як варити нержавіючу сталь?

Процес зварювання досить складний через високу міцність матеріалу, що вимагає створення певних умов. Найбільш популярні способи того, як варити нержавіючу сталь:

  • Ручна дугова MMA. Виконується із застосуванням інвертора та призначена переважно для проведення процесу в «домашніх» умовах через невисоку швидкість формування шва;
  • Напівавтоматична MIG MAG. Оскільки варити нержавіючу сталь напівавтоматом необхідно в спеціально створеному газовому середовищі, ця методика більш застосовна на промислових підприємствах. Якість з'єднань тут вища, ніж при ручному способі;
  • Аргонодугова газова TIG. Найбільш досконала технологія, із застосуванням якої зварюється тонка нержавіюча сталь листова . Дозволяє отримати ідеально гладкий шов.

Більше можна дізнатися у статті на нашому сайті "Зварювання нержавіючої сталі".

Як відполірувати нержавіючу сталь?

Для усунення дефектів поверхні та відновлення початкових технічних характеристик застосовується полірування нержавіючої сталі, що дозволяє отримати різні ефекти, аж до стану «дзеркало». Основні методи:

  • Механічний із застосуванням абразивних дисків, віялових кіл, полірувальних стрічок;
  • Хімічний, що передбачає вплив розчинами сірчаної, соляної, азотної кислот з дистильованою водою;
  • Анодний, у якому через виріб, поміщений в хімічно агресивний розчин, пропускається струм;
  • Плазмовий. Один з найбільш ефективних способів полірування нержавіючої сталі в промислових масштабах.

Більше можна дізнатися у статті на нашому сайті "Як, чим і для чого полірують вироби з нержавіючої сталі".

Чим відрізняється харчова нержавіюча сталь?

Необхідність контакту з питною водою та продуктами харчування накладає певні вимоги на метал. Насамперед це висока стійкість до корозії при контакті з кислотними, лужними середовищами. У сучасній промисловості харчова нержавіюча сталь представлена марками: AISI 304L, AISI 321, AISI 316L, AISI 316Ti, AISI 304, AISI 430, AISI316. Три останні види не містять титан, що робить їх більш схильними до корозії, ніж інші зі списку.

Крім того, харчова нержавіюча сталь повинна відрізнятися екологічністю та нетоксичністю, зносостійкістю. Важливо, щоб її поверхня зберігала ідеальну гладкість протягом тривалого часу. Більше можна дізнатися у статті на нашому сайті "Використання харчової нержавійки в промисловості, її особливості та призначення".

Скільки важить лист нержавіючої сталі?

Показники маси залежать насамперед від товщини, площі металопрокату, а також складу, марки металу. Розрахувати вагу нержавіючого листа приблизно можна за простою формулою:

m=7,85 * V, де

перше число – це усереднене значення густини;

V - обсяг листа, який, у свою чергу, розраховується добутком довжини, ширини та товщини.

Також, щоб дізнатися, скільки важить нержавіючий лист, можна скористатися таблицями, що є у спеціалізованих довідниках та на сайтах виробників металопрокату.

Який тиск витримує труба безшовна?

Цей параметр варіюється в широкому діапазоні і визначається цілою низкою характеристик:

  • діаметр перерізу;
  • товщина стінки;
  • Марка сталі;
  • температура навколишнього та робочого середовища.

Для прикладу безшовні труби високого тиску діаметром 15 мм із товщиною стінки 1 мм витримують 96-116 кг/см2, вироби з розміром перерізу 26,9 мм завтовшки 2,6 мм – 52-62 кг/см2. Ці показники можуть змінюватись в залежності від особливостей технології виготовлення, що застосовується на конкретному виробництві.

Найточнішу інформацію про те, який тиск витримує безшовна труба, можна знайти на сайті виробника, в його каталогах.

Де застосовуються труби з нержавіючої сталі?

Сфера використання виробів широка і включає галузі промисловості та будівництва, що передбачають складні умови експлуатації. З них виготовляються димарі для котла, тепло- та водопроводи, в т.ч. з питною водою. Труби знайшли застосування у сфері виробництва комунікацій, обладнання для машинобудівної, енергетичної, хімічної, харчової, фармацевтичної, целюлозно-паперової галузі.

24.11.2021
Маєте питання? Залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ