Як, чим і для чого полірують вироби з нержавіючої сталі

26.10.2021

Під час обробки нержавіючої сталі, надання виробу необхідної форми, свердління, різання тощо. порушується якість поверхні. Вона покривається подряпинами, задирками, на ній утворюються сколи, вм'ятини. В результаті знижуються не лише естетичні, а й у деяких випадках техніко-експлуатаційні показники. Для відновлення початкової гладкості, характеристик міцності, стійкості до корозії, зносу необхідне полірування нержавійки.

Воно може виконуватися тільки для усунення дефектів або для надання ідеальної гладкості та властивостей, що відображають (ефект «дзеркало»). Залежно від кінцевого результату застосовуються різні способи та техніки впливу.

Полірування нержавіючої сталі

Засоби та інструменти для полірування

Обробляти нержавіючу сталь можна як у промислових, так і домашніх умовах, для чого є безліч різних методик. Початкове шліфування для усунення найбільш помітних дефектів можливе ручним або оснащеним електроприводом інструментом. До першої категорії можна віднести:

  • віялові кола;
  • валики;
  • абразивні листи та диски;
  • круги для полірування нержавіючої сталі з нетканого полотна;
  • полірувальні стрічки.

Необхідна відповідаюча високим вимогам сталь?

Вибирайте матеріал з відповідними властивостями на нашому сайті і залишайте замовлення! У нашому асортименті представлений матеріал найрізноманітнішого призначення!

Найбільш популярні різновиди електроінструменту:

  • болгарки із спеціальними насадками;
  • стрічкові напилки та шліфувальні машини;
  • орбітальні машинки;
  • мобільні стрічкові верстати та ін.

З їх допомогою досягти бажаного результату можна швидше і з докладанням менших зусиль, оскільки продуктивність електричних пристроїв набагато вище, ніж ручних. Додаткову ефективність забезпечує застосування витратних матеріалів: паст, суспензій, рідких поліролей, мікрофібрових серветок.

Одним з найбільш популярних способів є полірування нержавіючої сталі пастою ГОІ, яка в залежності від зернистості дозволяє отримати різний ступінь гладкості поверхні.

Способи полірування нержавіючої сталі

Способи полірування

  1. Механічний. Обробка, при якій труба нержавіюча або інший виріб піддаються зніманню верхнього шару для усунення нерівностей, подряпин, сколів. Це ніяк не впливає на конфігурацію деталі, оскільки товщина матеріалу, що зрізає, становить близько 1 мкм. У промислових умовах із цією метою застосовують магнітно-абразивні полірувальні верстати, вібраційні апарати тощо. Однак досягти ефекту «дзеркала» у такий спосіб неможливо.
  2. Хімічний. Зазвичай застосовується на наступному етапі після механічного впливу. Для цього використовуються агресивні реагенти: сірчана, азотна, соляна кислоти, столярний клей, натрій хлористий, розбавлені дистильованою водою. Хімічне полірування нержавіючої сталі виконується з точним дозуванням компонентів залежно від марки сталі.
  3. Анодний. Застосовується переважно у промислових масштабах та передбачає наявність спеціальної електроустановки. До її анода підключається оброблювана деталь, опущена в ємність з хімічно агресивним розчином. Через рідину пропускається струм, що забезпечує більш швидке, якісне та рівномірне шліфування незалежно від того, який виріб обробляється нержавіючий лист або складний за конфігурацією елемент.
  4. Плазмовий. Цей спосіб відрізняється від анодного умовами реалізації: відсутністю хімічно агресивних реагентів у робочому середовищі, високою температурою (понад 100 С), напругою струму, що пропускається, понад 220 В. Ефективне плазмове полірування нержавійки можливе тільки за умови точного дотримання технології, складу робочого середовища.
Для чого полірують нержавіючу сталь

Де і для чого полірують нержавіючу сталь

Полірований метал має покращені властивості: високу міцність, зносостійкість, довговічність, гігієнічність, досконалу естетичну складову, невибагливість у догляді. Це зумовлює широку сферу застосування:

  • виготовлення медичних інструментів, тари для зберігання, транспортування харчових продуктів;
  • створення архітектурних елементів будівель, споруд. Полірування труби з нержавіючої сталі або інших складних елементів необхідне для виготовлення перил, поручнів, декоративних грат, облицювання фасадів та ін.;
  • виробництво трубопроводів для нафтової, хімічної промисловості з огляду на те, що даний метал не вступає в реакції з хімічно активними речовинами;
  • побутова сфера (посуд, столові прилади, миття тощо).

Догляд за нержавійкою

Незважаючи на невибагливість в експлуатації матеріал все ж таки потребує періодичного обслуговування для підтримки початкового зовнішнього вигляду і характеристик. Це дозволяє уникнути повторного полірування. Зазвичай догляд за нержавіючою сталлю зводиться до періодичної обробки поверхонь виробу поліролями у вигляді рідин або густих концентратів. Вони відштовхують забруднення, пил, зменшують вплив зовнішніх факторів. Наносити поліроль можна вручну з використанням спеціальних серветок або із застосуванням електроінструменту.

26.10.2021
Маєте питання? Залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
westa
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ