Як зігнути лист нержавіючої сталі

17.02.2022

На великих промислових підприємствах та в невеликих приватних майстернях робота з листовою нержавійкою максимально затребувана. Такі заготовки відкривають широкі можливості для формування деталей різної конфігурації. Залежно від потреб лист нержавіючий можна замовити та купити потрібного розміру, товщини, марки сталі.

Плоска форма оптимально зручна для обробки за допомогою згинання, оскільки дозволяє практично повністю зберегти механічну міцність металу, стійкість до корозії. У порівнянні з іншими способами (різанням, зварюванням) ця технологія надійніша, тому що не утворює швів, інших з'єднань.

Навіщо гнути лист із нержавіючої сталі

Навіщо гнути лист із нержавіючої сталі

У промисловості згинання нержавіючого листа потрібне для виготовлення цистерн, ємностей, труб у харчовій, хімічній, фармацевтичній, хімічній галузях. Її використовують для виробництва деталей у машино-, судно-, приладобудуванні. Не меншою популярністю користується вона у будівництві, оформленні інтер'єрів, тому що дозволяє створювати елементи декору практично будь-якої форми, реалізуючи найсміливіші дизайнерські ідеї.

Чим зігнути лист нержавіючої сталі

Щоб максимально зберегти показники міцності, рекомендується, згинання листової нержавіючої сталі здійснювати на спеціалізованому устаткуванні – листозгинальних верстатах. Вони можуть бути трьох видів:

  • Пресові. Універсальне обладнання, яке можна швидко переналаштувати для отримання заготовок з різною конфігурацією, кутом вигину;
  • Ротаційні. Необхідна конфігурація надається елементами, що обертаються - валками. У рух можуть приводитися ручним, гідравлічним, пневматичним, електромеханічним зусиллям;
  • Поворотні. Складаються зі стаціонарної опори – станини, фіксуючого елемента – притискної балки та рухомого важеля – траверса.

Необхідна відповідаюча високим вимогам сталь?

Вибирайте матеріал з відповідними властивостями на нашому сайті і залишайте замовлення! У нашому асортименті представлений матеріал найрізноманітнішого призначення!

Алгоритм дій

Залежно від типу прикладеного зусилля згинання листа нержавіючої сталі може виконуватися різними способами:

  1. Автоматизований. Підходить для випадків, коли потрібна висока точність виконання робіт для створення складних конфігурацій і коли товщина металу значна. З цією метою використовуються гідравлічні вальці, роликові преси.
  2. Ручний. Використовується для тонких заготовок, яким надається найпростіша форма. Як упор підійде будь-яка горизонтальна стійка поверхня. Для формування кута знадобиться киянка, плоскогубці, молоток.

Як зігнути лист нержавіючої сталі в домашніх умовах

Як зігнути лист нержавіючої сталі в домашніх умовах

Розбираючись, як зігнути лист нержавіючої сталі в домашніх умовах, важливо враховувати, що надання форми виконується без зварювальних робіт і без нагріву, щоб максимально зберегти міцність, корозійну стійкість металу.

Для згинання під прямим кутом нержавіючої сталі товщиною до 1,2 мм знадобиться дерев'яний брусок як опора, плоскогубці для фіксації заготовки та молоток для згинання. Важливо, щоб він був прогумований чи дерев'яний. На відміну від металевих інструментів ці матеріали не залишають вм'ятин.

Зафіксований на бруску нержавіючий лист повільно відгинають вгору по заздалегідь наміченій олівцем лінії. Коли кут візуально наближається до 90 його укладають на брусок і підрівнюють молотком до стану, близького до ідеального.

Якщо нержавіюча сталь має товщину близько 2 мм, її згинання проводиться на сталевому кутку. Фіксація заготовки провадиться між двома дерев'яними брусками. Для надання форми також використовують дерев'яний або гумовий молоток.

Підсумок

Оскільки зігнути лист нержавіючої сталі можна як у промислових, так і домашніх умовах - це найбільш простий, доступний спосіб обробки нержавіючої сталі, який може виконуватися різними способами. Він дозволяє надавати плоскій поверхні будь-яку форму від прямого кута до циліндра.

17.02.2022
Маєте питання? Залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ