Профільна нержавіюча труба: що це і для чого використовується

24.01.2022

У сучасній промисловості, архітектурі, будівництві та дизайні та труба профільна нержавіюча використовується максимально широко. Це зумовлено унікальним поєднанням відмінних технічних характеристик (малої ваги, міцності, стійкості до корозії) з естетичною привабливістю виробів із неї.

Що таке профільна труба

Головна відмінна характеристика цього продукту металопрокату – особлива форма перерізу. Вона буває:

 • овальна (овоїд);
 • прямокутна;
 • квадратна;
 • з гострими закругленими кутами.

Це єдина відмінність, яку має труба нержавіюча профільна від класичної круглої. В іншому вона зберегла ті самі високі експлуатаційні показники.

Виробництво профільної труби

Виконується виготовлення труб з нержавіючої сталі з високоякісних марок металу, які добре піддаються обробці, видозміні форми: AISI 201, 304, 430. Основні технології виробництва:

 1. Холодна деформація. Спосіб отримання безшовного виробу на верстаті. Для цього спочатку створюється кругла заготовка, виконується прокат для отримання ідеальної форми. Потрібна геометрична форма надається шляхом проходження через вальці та прес. На завершальному етапі профтруба калібрується для вирівнювання розмірів.
 2. Гаряча деформація. При такому способі прокату труба нержавіюча профільна також виходить із круглої заготовки шляхом вальцювання, пресування, калібрування. Однак ці стадії вона проходить у нагрітому стані. Важлива умова: охолодження має відбуватися природним шляхом на відкритому повітрі, що дозволить зберегти характеристики міцності. Ця технологія дозволяє не тільки надати форми, але й регулювати товщину стінки в діапазоні 4-14 мм.
 3. Редукування. Ще одна методика отримання безшовних виробів із холодних чи розігрітих заготовок. У цьому випадку на спеціальному верстаті проводиться одночасне їх витягування та обжим для створення необхідної геометрії.
 4. Зварювання. Тут профільна труба нержавіюча матиме шов. Вона вважається менш міцною, довговічною через його наявність. Однак застосування сучасної технології безперервного зварювання гарантує абсолютну герметичність у місці з'єднання. Для виробництва геометричних форм використовуються або круглі заготовки, або листова нержавіюча сталь у вигляді профільованих смуг.

Найбільш затребувані способи зварювання:

 • В інертному газі. У цій якості використовується аргон (іноді з додаванням гелію). У ролі електрода виступає тугоплавкий вольфрам. У такий спосіб найчастіше виробляється профільна труба з нержавійки з тонкими стінками;
 • Високочастотне електрозварювання. Технологія відрізняється високою швидкістю виконання. Її продуктивність приблизно 20 разів перевищує попередню;
 • Лазерна. Зварювання променем дозволяє створювати ідеально гладкий шов, який не потребує додаткового шліфування;
 • Плазмова. Виконується плазмовою дугою серед іонізованого газу і забезпечує високу щільність з'єднання для найскладніших в обробці марок нержавіючої сталі.

На останній стадії виробництва труба нержавійка проходить випал, травлення та шліфування.

Необхідна відповідаюча високим вимогам сталь?

Вибирайте матеріал з відповідними властивостями на нашому сайті і залишайте замовлення! У нашому асортименті представлений матеріал найрізноманітнішого призначення!

Які види профтруби існують

Залежно від методики обробки поверхні розрізняють такі види профтруби:

 1. Матова (шорстка або гладка). Проходить мінімальну обробку.
 2. Шліфована (із середніми чи дрібними риcками). У першому випадку поверхня піддається впливу абразивною стрічкою із зернистістю 320. Для отримання стінок виробів із дрібними рисочками цей показник збільшується до 400.
 3. Полірована. Обробляється на автоматизованих верстатах із застосуванням шліфувальної пасти та тканинних стрічок. Найбільш трудомісткі у виготовленні нержавіючі сталеві труби, вартість яких перевищує інші види.

Особливості застосування квадратної форми

Вона широко затребувана у низці галузей промисловості: фармацевтичної, харчової, машинобудівної, хімічної, виготовлення медичного устаткування. Популярність визначає поєднання невеликої маси, міцності та стійкості до хімічної дії.

У будівництві профільна труба знайшла використання як несучі конструкції, опори у виробничих будівлях, каркасах споруд, складів, торгових площ. Не менш затребувана вона у сфері створення декоративних елементів у дизайні (перила, огорожі, грати, меблі тощо)

Ще одна область, у якій використовується труба нержавіюча сталь – опалювальні та гідротехнічні комунікації. Вона монтується в центральні та приватні системи водо- та теплопостачання, в димохідні канали, що йдуть від камінів, печей.

Переваги нержавіючої профтруби

 • невелика питома вага виняткової міцності;
 • гнучкість, стійкість до пошкоджень під час кручення;
 • зручний, простий монтаж, особливо на плоских поверхнях, якщо прокладається квадратна труба із нержавіючої сталі;
 • вогнестійкість;
 • відмінні естетичні властивості;
 • неперевершена стійкість до дії хімічно агресивних, вологих середовищ;
 • економічність при складанні конструкцій у порівнянні з брусом, кругляком і т.д.

Матова профільна труба

Враховуючи вищезазначені плюси, затребувана в місцях, де не важлива естетична складова, але потрібна міцність. Профільна труба нержавіюча з невідшліфованою поверхнею застосовується для будівництва складських стелажів, виробничих цехів, збирання трубопроводів та ін.

Дзеркальна профільна труба

Дорогі складні в обробці профтруби використовуються для створення декоративних елементів у приміщеннях з авторським дизайном, виготовлення меблів, а також у харчовій промисловості для прокладання трубопроводів з підвищеними вимогами до гігієнічності.

Підсумок

Сучасна промисловість виробляє максимально міцну, довговічну, але легку профільну трубу, для чого використовуються високотехнологічні методи прокату, зварювання. Такі вироби максимально зручні в монтажі, експлуатації, що визначає широку сферу їх застосування.

24.01.2022
Маєте питання? Залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ