Різновиди нержавіючих труб

24.01.2022

На сучасному ринку представлені різні за матеріалом виготовлення види труб. Однак нержавіючі відрізняються найширшою сферою застосування, що пояснюється їх чудовими технічними характеристиками: довговічністю, міцністю, здатністю виконувати свої завдання в складних умовах експлуатації. При цьому ціна виробів доступніша, ніж на мідь або полімери, що з'явилися відносно недавно (зшитий поліетилен, металопластик та ін.)

Сфери застосування для труб з нержавійки

Залежно від різновиду труб нержавіючих їх застосовують у ряді галузей промисловості:

  • нафтопереробній;
  • хімічній;
  • харчовій;
  • фармацевтичній;
  • медичній;
  • лікеро-горілчаній і т.д.

У цих областях особливо важливі показники гігієнічності, якими володіє нержавіюча сталь. На її поверхні не відкладається наліт, відкладення. Особливо це стосується виробів із дзеркальною поверхнею.

У приладо-, машино-, літако-, суднобудуванні цінується міцність, стійкість матеріалу до корозії. У будівництві він використовується для зведення несучих опорних конструкцій.

Останнім часом, труби з нержавіючої сталі стали популярним елементом в дизайні інтер'єру. Вони використовуються для виготовлення парканів, меблів, світильників, різного декору.

Способи виробництва труб

Виробництво продукції налагоджено, технології доведені практично до досконалості, що визначає можливість виготовлення різноманітних форм, розмірів, конфігурацій.

Розрізняють два типи труб: зварні та безшовні. Перший передбачає наявність одного або двох швів по всій довжині. Для невеликих розмірів потрібен 1 лист нержавійки, а для великих - 2. Форма шва може бути прямою або спіральною. Друга вважається більш надійною, довговічною. Тим не менш, прямий шов формується швидше і легше, адже його довжина у багато разів менше. Найбільш надійні і широко використовувані технології зварювання труб для трубопроводів:

  1. Електрозварювання. Метод відрізняється найвищою продуктивністю, простотою реалізації, тому найпопулярніший. Краї листів з'єднуються за допомогою електродуги, після чого проходять калібрування для вирівнювання геометрії.
  2. Зварювання в інертному газі. Аргон або гелій витісняє кисень з зони проведення робіт, за рахунок чого, вони здійснюються в вакуумі. Це дозволяє створювати вироби високого ступеню міцності, герметичності, так звані холоднодеформовані.
  3. Пічне. Проходить в умовах високої температури (1300–1400 ° С). Заготовку попередньо розігрівають, після чого направляють у зварювально-формувальний стан. Там її краї зварюються під високим тиском, надається необхідна форма. Цей тип труби називається гарячедеформованим.

Безшовні різновиди виготовляються за технологією прокату, коли заготовка фіксується на стрижні, після чого витягується, розширюється. Остаточну форму надають вальці, прес. Залежно від температури проходження технологічного процесу тут також розрізняють холодно та гарячедеформовані типи. Безшовні вироби коштують дорожче за зварені, проте вони на порядок міцніші, надійніші, довговічніші.

Використовувані марки сталі

Те, які бувають труби, безпосередньо залежить від хімічного складу сплаву. За цим критерієм нержавіюча сталь поділяється на марки, кожна з яких виділяється певними технічними характеристиками. Залежно від цього розрізняють продукцію трубопрокату:

  • Харчову. Відрізняється гігієнічністю, хімічною нейтральністю, гладкою поверхнею. Виготовляється з наступних марок: 08Х18Н10, 12Х18Н10Т, AISI 410, AISI 304, AISI 321. Затребувана у побуті, на виробництвах харчових продуктів;
  • Технічну. Застосовується під час прокладання трубопроводів промислового, комунального призначення, в автомобілебудуванні. Характеризується міцністю, витривалістю. Цей різновид труб виробляється з 12Х17, AISI 430, 08Х17;
  • Жароміцну. Основна сфера використання – технологічні процеси, що протікають за високої температури, тиску. Марки нержавійки: 14Х17Н2, 20Х13, 30Х13, 20Х23Н18, AISI 310S та ін.
  • Кислотостійку. Знайшла застосування в хімічній, нафтоперегонній галузях, що виробляється з марок AISI 30, AISI 316, 08Х17Н13М2.

Тип обробки, що застосовується

Поверхня виробів обробляється на фінальній стадії, де їй надається певний зовнішній вигляд. Особливо її потребують зварні труби з нержавіючої сталі для надання шву естетичності. За цим критерієм розрізняють типи:

  1. Матовий. Проходить мінімальну обробку. Така труба нержавіюча встановлюється на ділянках, де не дуже важлива естетична складова.
  2. Шліфованиц. Поверхня піддається впливу абразивних стрічок. В результаті, вона має невелику шорсткість.
  3. Дзеркальний. Полірування шліфувальними пастами і спеціальними щітками, дозволяє отримати ідеально гладку поверхню. Такі вироби користуються попитом в дизайні інтер’єрів, а також у харчовій промисловості завдяки високим показникам гігієнічності.

Форма перерізу труби

За цією ознакою виділять такі види нержавіючих труб:

  • Круглі. Класична найбільш популярна форма, що відрізняється максимальними показниками міцності, герметичності, надійності. Застосовується у більшості галузей промисловості;
  • Профільні. Вони можуть бути овальними, прямокутними, квадратними, ромбоподібними та ін. перетину. До їх технічних характеристик не висуваються такі жорсткі вимоги. Основна сфера застосування – будівництво, проектування.

Відмінності труб із нержавіючої сталі від труб з інших матеріалів

Порівняно з іншими металевими, полімерними трубами, види з нержавіючої сталі вигідно відрізняються за рядом показників:

  1. Стійкість до корозії. Завдяки високому вмісту хрому на нержавіючій сталі утворюється покриття, яке захищає від утворення іржі. Це дозволяє без руйнування контактувати з агресивними кислотними і лужними середовищами.
  2. Міцність. Сталь перевершує за цим показником усі полімерні матеріали, латунь, алюміній і навіть чавун, який є крихким. Він зберігає свою первісну форму під дією значного тиску робочого середовища під дією механічних навантажень.
  3. Теплопровідність. Сталеві труби з нержавіючої сталі витримують максимально високі температури. При цьому їх коефіцієнт лінійного розширення при нагріванні мінімальний у порівнянні з полімерами або алюмінієм.
  4. Зручний монтаж. У ході зведення будівель, складання комунікацій можна вибрати найбільш підходящий варіант установки з декількох: плазмове, аргонне зварювання, застосування фланців, різьбових фітингів, опресовування.

Необхідна відповідаюча високим вимогам сталь?

Вибирайте матеріал з відповідними властивостями на нашому сайті і залишайте замовлення! У нашому асортименті представлений матеріал найрізноманітнішого призначення!

Коли варто використовувати труби з нержавіючої сталі

Вироби з нержавіючої сталі затребувані в багатьох галузях промисловості, у побутовій сфері, у будівництві, дизайні. Проте їхнє застосування виправдане, коли трубопроводу потрібно функціонувати в умовах підвищеної складності:

  • при високих температурах, наприклад, в системах парового опалення;
  • при контакті з хімічно агресивними середовищами, наприклад, сірчаною, соляною кислотами;
  • при високих вимогах до гігієнічності, наприклад, транспортуванні харчових продуктів.

Відполіровані дзеркальні труби з нержавіючої сталі часто застосовують для виготовлення декоративних елементів у дизайні.

Незважаючи на появу нових матеріалів, нержавіюча сталь не здає своїх позицій. Вона продовжує повсюдно використовуватися, оскільки аналогів із таким самим поєднанням техніко-експлуатаційних характеристик поки що не існує.

24.01.2022
Маєте питання? Залишайте заявку і ми Вам зателефонуємо
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ