Листи нержавіючі

Лист нержавіючий - це одна з найбільш затребуваних категорій металопрокату. Оптимальні експлуатаційно-технічні показники, простота обробки, практичність і доступна вартість зробили цей тип прокату універсальним рішенням для багатоцільового застосування в побуті і різних галузях промисловості. Ми пропонуємо купити листову нержавіючу сталь за найкращими цінами з гарантією відповідності вимогам ГОСТ і швидкою доставкою в будь-який регіон України.

Расчитать индивидуально

Оставьте Ваши контактные данные!

И узнайте стоимость в течении 5 минут!

Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
Ціна по запиту
- +
 

Види нержавіючого листа, їх відмінні риси та використовувані марки сплавів

За типом виробництва нержавійка листова ділиться на дві основні категорії:

 • Гарячекатана.
 • Холодний прокат.

Лист нержавіючий

Прокат з першої групи відрізняється додатковою термічною обробкою, яка підвищує показники міцності матеріалу. Також такі листи можуть випускатися в широкому діапазоні геометричних розмірів і досягати значної товщини (50-100 мм), тоді як холодний прокат випускається товщиною від 0.5 до 5.0 мм з кроком 0.1 мм.

Лист з нержавіючої сталі виготовляється з легованих сплавів з різним вмістом хрому і нікелю в якості основних компонентів. Також в складі сплавів можуть бути присутніми в різному процентному співвідношенні інші елементи (титан, молібден), які впливають на технічні показники металу (міцність, жаростійкість). Серед найбільш поширених марок нержавіючої сталі, які використовуються для листового прокату, варто відзначити 08Х18Н10, 10Х17Н13М2Т, 12Х18Н10Т і 20Х23Н18, а також аналоги стандарту AISI - марки 304, 316, 321 і 310.

Листи з нержавіючої сталі

Різновиди нержавіючого листа за типом обробки поверхні

За типом обробки поверхні лист нержавіючий можна розділити на наступні категорії:

 • Матовий.
 • Зеркальний.

Матова поверхня виходить шляхом шліфування прокату із застосуванням абразивних засобів. Це найбільш поширений спосіб обробки поверхні, що вимагає мінімальних витрат. Лист з матовою поверхнею використовується в багатьох сферах промисловості, а також для виготовлення інструментів і кухонного начиння.

Дзеркальну поверхню отримують шляхом механічної поліровки на верстатах. Вища ступінь глянцю - «суперзеркало». Воно досягається за допомогою обробки на спеціальному обладнанні. Дзеркальні листи отримали широке поширення в сфері архітектури та дизайну, де з них роблять різні елементи декору і фасадні конструкції.

Різновиди листового прокату за типом механічного впливу на поверхню

Сучасні технологи дозволяють при обробці нержавіючого листа отримати поверхню з різною фактурою:

 • ПВЛ (просічно-витяжний лист).
 • Рифлення.
 • Перфорація.
 • Декор.

Перший тип поверхні отримують шляхом нанесення наскрізних насічок на поверхню аркуша через певну відстань. Після цього сталь витягується, а місця наскрізного прорізу розтягуються, утворюючи осередки. Такий прокат має високу міцність, але важить менше, ніж цілісний лист, що дозволяє його використовувати при створенні сходових прольотів і майданчиків, вентиляційних заслінок та армуючих елементів різних будівельних конструкцій.

Листи з рифленою поверхнею мають симетричний малюнок, найчастіше складається з опуклих смуг. Така поверхня має антиковзаючими якостями і часто використовується у виробничих цілях при обладнанні помостів і ступенів.

Листи з перфорацією часто використовують в якості елементів декору. За бажанням замовника, поверхня металу може мати отвори різної форми і розміру, які також можуть складати певний тематичний візерунок.

Декоративні листи отримують шляхом прокатки матеріалу через спеціальну рельєфну поверхню. В результаті одна частина листа залишається рівною, а інша має оригінальну об'ємну текстуру. Область використання декоративного листа дуже широка - від автомобілебудування до виробництва меблів, посуду і предметів інтер'єру.

Ціна нержавіючого листа за метр квадратний багато в чому буде залежати саме від різновиду прокату і від використовуваної марки сталі

Марки сталі, використовувані при виготовленні нержавіючих листів

Листова нержавіюча сталь випускається з різних сплавів, які відрізняються своїм хімскладу, технічними характеристиками і експлуатаційними якостями.

Всі марки нержавійки можна умовно розділити на чотири групи:

 1. Технічні.
 2. Жароміцні.
 3. Кислотостійкі.
 4. Харчові.

Технічні марки нержавіючих сплавів відрізняються від харчових відсутністю нікелю. Такі сплави мають високу корозійну стійкість, гарну зварюваність і механічною міцністю, що дозволяє їх широко використовувати в різних галузях промисловості, в будівництві та машинобудуванні. До популярних технічним сплавів нержавіючої сталі можна віднести AISI 430, а також вітчизняні аналоги 08Х17 і 12Х17.

Основна область застосування жароміцних сплавів - нафтовидобувна промисловість, машинобудування і верстатобудування. Ключова відмінність такої сталі полягає в стійкості до високих температур. Це дозволяє використовувати жароміцний лист для виготовлення різних виробів, які будуть працювати в середовищі з температурою до +600 градусів. Найбільш поширенні сплави – 12Х18Н10Т, 20Х13, 30Х13, 20Х23Н18, AISI 321, AISI 310S.

Листи з кислотостійкої нержавіючої сталі затребувані переважно в хімічній промисловості та в нафтовидобувній галузі. З прокату виготовляють різні ємності для зберігання і транспортування агресивних середовищ, а також інші вироби. Найбільш популярні сплави - AISI 304, AISI 316, а також їх вітчизняні аналоги 08Х18Н10, 08Х17Н13М2.

Харчовий листовий прокат використовується для виготовлення посуду, кухонного начиння, стелажів і столів для професійних кухонь, а також інших виробів для промислового та побутового використання. Серед найбільш поширених марок сталей можна виділити наступні – 12Х18Н10Т, 08Х18Н10, AISI 304, AISI 321, AISI 410.

У нас можна купити лист нержавіючий з різними експлуатаційними якостями для експлуатації в будь-яких середовищах.

Від чого залежить ціна на листи з нержавійки

Вартість листа нержавійки залежить від безлічі факторів, серед яких марка використовуваного сплаву, фактичні розміри прокату (товщина, ширина і довжина) і метод його виробництва. Також на ціну будуть впливати якість металу. Наприклад, технічні сплави будуть завжди трохи дешевше, ніж кислотостойкие або харчові, а універсальні марки, що поєднують в собі кілька якостей, будуть найбільш дорогими.

Ми працюємо без посередників безпосередньо з клієнтом, тому можемо гарантувати кращу ціну на листи нержавійки всіх популярних марок. Ми пропонуємо широкий вибір листового прокату різного сортаменту, що відповідає вимогам профільних ГОСТів.

Переваги листів з нержавіючої сталі і основні області їх застосування

У порівнянні з прокатом з інших сплавів, лист з нержавіючої сталі володіє наступними особливостями і перевагами:

 • Простота обробки ручним і машинним способом (листи легко піддаються різанню, формуванню і штампуванні, що дозволяє виготовляти з них різні вироби).
 • Висока стійкість до корозії і впливу хімічно активних речовин.
 • Можливість експлуатації листової нержавіючої сталі в широких температурних діапазонах (в залежності від марки сплаву, верхній температурний поріг може доходити до 1500 градусів).
 • Хороші показники міцності.
 • Екологічність, можливість використання в харчовій промисловості.
 • Тривалий термін служби зі збереженням основних експлуатаційних і технічних якостей.

Лист нержавіючої сталі - це універсальний вид прокату, який може використовуватися в різних галузях промисловості - хімічної, нафтопереробної, в суднобудуванні і машинобудуванні, а також в харчовому виробництві і побутовій сфері застосування. Матеріал широко поширений в будівництві, де використовується в несучих конструкціях, а також для декоративного облицювання усередині приміщень і фасадів будівель.

З листового металу випускають посуд, кухонні аксесуари, стелажі для харчоблоків та професійні кухонні столи. Також цей матеріал незамінний при виготовленні різних резервуарів і ємностей для харчових і хімічних середовищ, деталей автомобільного та водного транспорту, та іншої продукції для різних областей застосування.

Як купити лист нержавіючий за вигідною ціною

Щоб купити нержавіючий лист за вигідною ціною в Києві, телефонуйте нашим менеджерам за вказаними телефонами або оформляйте онлайн замовлення через сайт. Також наша компанія займається виготовленням різних елементів кріплення і металоконструкцій з нержавіючого прокату різних типів серійно або за індивідуальними кресленнями клієнта.

Листова нержавіюча сталь в Україні

Часті питання про листи нержавіючі

Нержавіючий лист якої марки сталі менше піддається корозії?

Нержавіючий лист 321 менше піддається корозії так як в хімічному складі цієї марки сталі є титан (Ti)

На які групи ділиться нержавійка листова?

Нержавіючий лист ділиться на 4 основні групи: 1) технічний лист; 2) жаростійкий нержавіючий лист; 3) кислотостійкий нержавіючий лист; 4) харчовий нержавіючиї лист

Від чого залежить вартість листа нержавійки?

Формування ціни залежить від легування. Приклад: купити лист нержавійки 304 сталі дешевше, ніж 321 марки сталі. Причина - менша кількість легуючих елементів
Залиште заявку та отримайте вигідну пропозицію прямо зараз
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ