Жаростійка нержавійка

Жаростійка нержавіюча сталь - це матеріал, стійкий до утворення нагару і корозії в теплих середовищах. Здатність протистояти спекі і високій температурі забезпечується, завдяки використанню в складі сплаву легуючих домішок. Спеціальні добавки пов'язують атоми заліза і не дозволяють процесу окислення поширюватися по всьому матеріалу.

Жаростійка нержавіюча сталь не схильна до деформації в теплих середовищах і зберігає свою первісну форму протягом тривалого використання. Це дозволяє широко використовувати сплав як в хімічній, так і харчовій промисловості, в сферах будівництва та електроенергетики. На українському ринку представлено широке розмаїття марок матеріалу.

Марки жаростійкої нержавіючої сталі

Зразкові показники жаростійкості демонструють сплави, легування яких було виконанно на базі хрому. Дані марки сталі ще називають сільхромами, вони добре проявляють опір процесам окислення в повітрі і сірковмісних середовищах до 870-940 ° С.

Жаростійкість сплаву обумовлена ​​часткою хрому в його хімічному складі. Застосовуючи хром в ролі легуючого компонента, сьогодні випускають марки сталі, не втрачають корисних властивостей при тривалому знаходженні в середовищі з температурою понад 1000 ° С.

Нержавійка жароміцна - це найкраще рішення для виробів, експлуатувати які доведеться під інтенсивним впливом дуже високих температур. Сталь не проявляє небажаної схильності до повзучості і підходить як для харчової, так і хімічної промисловостей найкращим чином.

По виду внутрішньої структури розділити сплави можна на такі категорії:

 • Перлітні;
 • Аустенітні;
 • Мартенситні;
 • Мартенситно-ферритні.

Жаростійка нержавійка може бути феритноюі мартенситною (аустенитно-феритною). Якщо відзначати сплави конкретно з мартенситною структурою, то найбільш затребувані марки матеріалу це:

 • 1Х8ВФ
  Вироби з представленого сплаву можуть благополучно використовуватися до 10 000 годин в температурному середовищі, що перевищує 500 ° С.
 • 4Х9С2, 3Х13Н7С2
  Продукція зі сплаву може безпечно експлуатуватися при 860-940 ° С. Матеріал часто застосовують для клапанів двигунів.
 • Х5
  Найчастіше даний сплав купують для труб, використання яких заплановано при температурах вище 650 ° С.
 • 1Х8ВФ, Х5ВФ, Х6СМ, Х5М
  Підходять для випуску виробів, які в ході експлуатації будуть знаходиться під впливом високих температур (500-600 ° С) протягом тривалого часу (1000 - 10 000 годин).

Жаростійка нержавіюча сталь є незамінним матеріалом, коли потрібна стійкість і до спеки, і до агресивного середовища.

Характеристики, температура плавлення і призначення

Температура плавлення жароміцної нержавійки залежить від марки сталі і вказується не конкретним числом, а в певному діапазоні. Також дуже важливо розуміти, що ще до досягнення заявленої температури плавлення, матеріал вже може ставати більш жорстким і згинатися при нагріванні.

При експлуатації жароміцної сталі необхідно відштовхуватися не від температури плавлення, а від допустимого діапазону використання.

Значення температури остаточного плавлення залежить як від хімічного складу сплаву, так і від особливостей легуючих домішок. Головну роль у формуванні загального значення матиме основний компонент, який в конкретному сплаві має найбільшу концентрацію.

В середньому температура розплавлення жароміцної нержавійки становить близько 1400-1500 ° С.

Одною з основних переваг будь-якої жароміцної нержавійки - відсутність схильності до повзучості. Суть дії полягає в реакції сталі на перманентний вплив температури. Так, наприклад, вироби з марок сталі, що не відносяться до жаростійких, деформуються і поступово повзуть під впливом високотемпературного середовища.

Характеристики та сфера застосування поширених марок:

 • 08Х18Н10
  Висока міцність при середній і низькій температурі, відмінна стійкість до інтеркрісталічного типу корозії. Цей сплав піддається електричному поліруванню і прекрасно зварюється.
   
  Сталь може бути застосована для створення обладнання та інструменту, підходить для технологічних трубопроводів на підприємствах харчової та фармацевтичної промисловості.
 • 08Х17
  Стійкість до корозії і зразкова теплопровідність, міцність і порівняно легка оброблюваність.
   
  Широко застосовується для виробництва посуду, використовуваної в цілях термічної (в тому числі і парової) обробки харчових продуктів.
 • 03Х17Н14М2
  У сплаві присутній молібден, що підвищує технічні параметри сплаву при експлуатації в теплих середовищ.
   
  Підходить для технологічного обладнання та установок, ємностей хімічної і харчової промисловості.
 • 12х13
  Стійкість до підвищених температур і слабоагресивних середовищ.
   
  З нього роблять ємності для спирту та апарати для виноробства.
 • 08Х13
  Можна застосовувати в різноманітних експлуатаційних умовах.
   
  Корисний у виробництві мийок, холодильників і пральних машин.
 • 20Х13, 40Х13
  Зносостійкість, універсальність в призначенні і пластичність. Покращений опір корозії.
   
  Посуд для дому та харчової промисловості, кухонні мийки.
 • 12Х18Н10Т
  Збереження необхідних робочих властивостей при температурах до 800 ° С, дуже хороша зварюваність.
   
  Використовується для установок і техніки хімічної промисловості.

Де купити нержавіючі стали?

Якщо вашому підприємству необхідна жаростійка нержавіюча сталь, купити сплав з відповідними характеристиками краще від виробника. Сталь всіх марок проходить у нас суворий контроль якості та відповідності необхідним характеристикам. Ми пропонуємо широкий вибір жароміцної нержавіючої сталі і на сайті вказані параметри для кожної окремої позиції.

Наші фахівці завжди раді допомогти з вибором жаростійкої нержавіючої сталі і забезпечити особисту консультацію по характеристикам потрібних марок. Наші контактні дані вказані на сайті, і ми готові забезпечити вас необхідною інформацією по представленому значному асортименту продукції.

Компанія «ВЕСТА» гарантує якість продукції і здійснює оперативну доставку. Будемо раді розглянути можливість виконання індивідуального замовлення!

Залиште заявку та отримайте вигідну пропозицію прямо зараз
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ