Піскоструй. Абразивна обробка сталі.

Піскоструминна обробка   – холодна абразивна обробка поверхні металевих виробів шляхом пошкодження її поверхні піском або іншим абразивним порошком, розпиляним потоком повітря. При піскоструминної обробці частинки піску прискорюються з піскоструминного апарату за допомогою енергії стисненого повітря. Для того щоб за допомогою абразивних частинок і стисненого повітря забезпечити ефективну очистку, потрібно професійну майстерність, висококласне обладнання та контроль якості. Кожен елемент впливає на результат роботи всієї системи. При очищенні непотрібні матеріали віддаляються, поверхня матеріалу зміцнюється і стає підготовленою для нанесення покриттів. За допомогою абразивоструйной очищення з металевих конструкцій видаляють стару фарбу, іржу і інші забруднення. Крім того, при струменевого очищення видаляється вторинна окалина, яка утворюється на новій стали.

Незграбні частки абразиву надають   шорсткість поверхні   і створюють   профіль, або насічку.

Вимоги до якості підготовки металевої поверхні перед операціями фарбування, нанесення металлізаціонних покриттів встановлює ДСТУ 9.402-2004 « Покриття лакофарбові. Підготовка металевих поверхонь до фарбування » ;. В   ДСТУ  виділяються чотири ступені очищення поверхні чорних металів від   прокатної окалини   і продуктів корозії:

Цим ступеням підготовки поверхні в основному відповідають ступеню Sa3, Sa 2 1/2, Sa 2, Sa l, що встановлюються міжнародним стандартом   ISO8501-1: 2007: Додати « Підготовка сталевої основи перед нанесенням фарб і подібних покриттів. Візуальна оцінка чистоти поверхні. Ступеня корозії і ступеня підготовки непокритою сталевої основи після повного видалення колишніх покриттів ».

Ступені попередньої підготовки поверхні Стандарт ISO визначає сім ступенів підготовки поверхні. У специфікаціях часто вживаються такі нормативні документи: Підготовка поверхні вручну і за допомогою електроінструментів: скріблення, зачистка дротяними щітками, механічними щітками і шліфування — позначається буквами « St ».

ISO-St1. Обробка вручну і електроінструментами

Перш, ніж почати очищення вручну або електроінструментами, товсті шари іржі мають бути видалені способом обрубки. Видимі забруднення від масла, жиру і бруду теж повинні бути видалені. Після очищення вручну та електроінструментами, поверхня повинна бути очищена від відшаровується фарби і пилу.

ISO-St2. Ретельне очищення вручну та електроінструментами

При поверхневому розгляді неозброєним поглядом, підкладка повинна виглядати очищеної від видимих ​​слідів масла, жиру і бруду і від погано прилеглої окалини, іржі, фарби і сторонніх речовин.

ISO-St3. Дуже ретельне очищення вручну та електроінструментами

Те ж саме, що і для St2, але підкладка повинна бути очищена набагато більш ретельно, до появи металевого блиску.

ISO-Sa. Піскоструминне очищення

Підготовка поверхні способом піскоструминної обробки позначається буквами " Sa " ;. Перш, ніж приступити до піскоструминному очищенню, товсті шари іржі мають бути видалені методом обрубки. Видимі масляні, жирові забруднення і бруд теж повинні бути усунені. Після піскоструминної обробки підкладка повинна бути очищена від пилу та сміття.

ISO-Sa1. Легка піскоструминне очищення

При перевірці неозброєним поглядом поверхня повинна виглядати зачищеною від видимих ​​масляних, жирових плям і бруду і від окалини з поганим приляганням, іржі, фарби та інших сторонніх речовин.

ISO-Sa2. Ретельна піскоструминне очищення

При перевірці неозброєним поглядом поверхня повинна виглядати зачищеною від видимих ​​масляних, жирових плям і бруду і від більшої частини окалини, іржі, фарби та інших сторонніх речовин. Кожне залишкове забруднення повинно мати щільне прилягання.

ISO-Sa2,5. Дуже ретельна піскоструминне очищення

При перевірці неозброєним поглядом поверхня повинна виглядати зачищеною від видимих ​​масляних, жирових плям і бруду і від більшої частини окалини, іржі, фарби та інших сторонніх речовин. Всі залишкові сліди зараження повинні виявлятися тільки в формі ледве помітних плям і смуг.

ISO-Sa3. Піскоструминне очищення до візуально чистої сталі

При перевірці неозброєним поглядом поверхня повинна виглядати зачищеною від видимих ​​масляних, жирових плям і бруду і від більшої частини окалини, іржі, фарби та інших сторонніх речовин. Поверхня повинна мати однорідний металевий блиск.

Вартість обробки піскоструминним апаратом 1м2 від 40 грн. в залежності виду оброблюваної поверхні.

  • при огляді з 6-кратним збільшенням окалина та іржа не виявляються;
  • при огляді неозброєним оком не виявляються   прокатна окалина, іржа, Пригара, залишки формувальної суміші та інші неметалеві верстви;
  • не більше ніж на 5% поверхні є плями і смуги щільно зчепленої   прокатної окалини   і ливарна кірка, видимі неозброєним оком. На будь-якому з ділянок поверхні виробу окалиною зайнято не більше 10% площі пластини 25x25мм;
  • з поверхні вилучені іржа і відшаровується окалина.
Залиште заявку та отримайте вигідну пропозицію прямо зараз
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ