Нержавійка для харчової промисловості

Харчова промисловість вважається однією з найбільш вимогливих галузей по відношенню до якості і складу металів і сплавів. Крім стандартних показників високої корозійної стійкості та механічної міцності, використовувані матеріали повинні відповідати більш специфічним критеріям - наприклад, не впливати на смакові якості і хімічний склад продуктів після тривалої взаємодії.

Особливі вимоги до властивостей нержавіючої сталі пояснюються агресивністю, частими змінами кислотно-лужних, температурних та інших параметрів середовищ, в яких вона використовується. Для цієї сфери промисловості були розроблені нержавіючі сплави з певними параметрами, які отримали узагальнюючу негласну назву «харчова нержавійка».

Області застосування харчової нержавійки

Нержавіючі сплави широко використовуються в харчовій промисловості. З листового прокату виготовляють тару для транспортування продуктів, підготовки і змішуванні інгредієнтів. З труб роблять магістралі, відводи і теплообмінники. Також різний нержавіючий харчової прокат використовується при виготовленні посуду і побутового начиння. Для організацій сегменту HoReCa з харчової нержавійки виготовляються кухонні столи, стелажі та інші конструкції.

Своїм високим експлуатаційним показниками нержавіючі сплави зобов'язані високому вмісту нікелю і хрому в своєму складі. Хром відповідає за антикорозійні якості сплаву, нікель за механічну міцність і гігієнічність. Залежно від конкретної марки сталі, до складу можуть входити інші елементи, які будуть безпосередньо впливати на технічні характеристики металу.

Відмінні риси і переваги харчових нержавіючих сталей

Серед основних переваг харчових нержавіючих сплавів можна відзначити наступні:

  • Стійкість до високих температур.
  • Стійкість до кислотних і лужних середовищ.
  • Простота в догляді.
  • Тривалий термін служби.
  • Висока механічна міцність.
  • Можливість працювати під великим тиском.
  • Висока корозійна стійкість (в тому числі і до впливу різних хімічно активних компонентів).

Досить важливою якістю харчових нержавіючих сплавів вважається їх інертність до середовища, з якої вони довго контактують. Це особливо актуально для лікеро-горілчаної та молочної промисловості, де по трубопроводах з нержавійки регулярно переміщуються рідини з різним хімічним складом.

Найбільш поширені нержавіючі сплави, які використовуються в харчовій промисловості

Серед найбільш поширених нержавіючих харчових сплавів можна виділити:

  • AISI 304, AISI 321, 08Х18Н10, 12Х18Н10Т - хороша зварюваність, високі експлуатаційні якості, оптимальна ціна.
  • AISI 310, AISI 310S, AISI 309, 20Х23Н18 - підвищена стійкість до зношування і високотемпературної корозії. З цих марок виготовляються переважно жаростійкі вироби.
  • AISI 316, AISI 904, 03X17H14M3, 10X17H13M2 - стійкість до агресивних кислотних і лужних середовищ.

Великий вибір харчових сплавів з різними технічними характеристиками дозволяє легко знайти підходящу марку нержавійки для виконання конкретних завдань.

У нас ви можете вигідно придбати нержавіючий прокат різного сортаменту, а також замовити виготовлення деталей за індивідуальними кресленнями з харчових марок сталі.

Залиште заявку та отримайте вигідну пропозицію прямо зараз
Зворотній зв'язок

Заповніть форму нижче та наш
менеджер із Вами зв'яжеться!

 
Розрахувати ВАГУ МЕТАЛУ